Intro


Płyta zespołu AmenBand - Reaktywacja

Fundacja im. Andrzeja Cudzicha wydaje płytę zespołu AmenBand zatytułowaną "Reaktywacja". Oficjalna premiera płyty będzie miała miejsce 2 listopada br. o godz. 20.00. na koncercie w Programie III Polskiego Radia, będącym również zaduszkowym wspomnieniem założyciela zespołu, natomiast prapemiera przewidziana jest na 25 paŸdziernika w Płocku w Orlen Arenie o godz. 13.30 („Wiara w biznesie”). Płyta stanowi cegiełkę na akcję „Bilet dla brata” będącą inicjatywą wspierającą Œwiatowe Dni Młodzieży. Przeczytaj wywiad z założycielami Fundacji im. Andrzeja Cudzicha Wejść w profanum bez obciachu.


FUNDACJA IM. ANDRZEJA CUDZICHA

AmenBand Reedycja Fundacja powstała w celu wspierania młodych talentów, a także popularyzowania kultury i sztuki, zwłaszcza zaś twórczości muzycznej. Ma ona stać się również pomnikiem upamiętniającym postać Andrzeja Cudzicha, znakomitego kontrabasisty, kompozytora i pedagoga, oraz wspaniałego człowieka. Poprzez działalnoœć Fundacji pragniemy umożliwiać młodym artystom zaistnienie na profesjonalnych scenach, wyjazdy na zagraniczne stypendia, czy też - tworząc projekty pomostowe - ułatwiać im kontakty z muzykami wielkiego formatu. Naszym celem jest też promocja wartoœciowej kultury - wartościowej zarówno w formie, jak i przekazie.


Koncert z okazji 10. rocznicy śmierci Andrzeja Cudzicha


23 listopada 2013 roku przypada dziesiąta rocznica śmierci Andrzeja Cudzicha, wybitnego krakowskiego kontrabasisty jazzowego, kompozytora, a także twórcy formacji AmenBand, pionierskiego zespołu na polskim rynku CCM. Koncert upamiętniający rocznicę śmierci tego wyjątkowego artysty to zarazem reaktywacja zespołu AmenBand w całkiem nowej odsłonie, jak i zainicjowanie Fundacji im. Andrzeja Cudzicha – pośmiertnego pomnika dla kontrabasisty – której celem będzie szerzenie wartościowej kultury i wspieranie jej twórców.

Wystąpią:
Ewa URYGA (v)
Joachim MENCEL (p)
Piotr WOJTASIK (tr)
Robert CUDZICH (g)

oraz

Mikołaj BUDNIAK (b)
Mariusz SMOLIŃSKI (p)
Szymon MIKA (g)
Piotr BUDNIAK (d)
Karol CUDZICH (d)
Kasia BLAT (v)
Michasia SMOLIŃSKA (v)
Łukasz WICHER (v)
Michał WIERBA (p) – gościnnie

kiedy: 23 listopada 2013
start: godz. 19.30

gdzie: Sala teatralna w Centrum Kultury im. św. Jadwigi przy ul. Łokietka 60 w Krakowie (Krowodrza)

bilety: 20 zł w przedsprzedaży do nabycia w sklepie Paganini (ul. Batorego 19) oraz 25 zł w dniu koncertu

Więcej informacji na:
www.andrzejcudzich.art.pl
www.facebook.com/andrzejcudzich

Kontakt:
Mikołaj Budniak: mikolajbudniak@gmail.com
Katarzyna Cudzich-Budniak: katarzyna.budniak@gmail.com
Paulina Sobol: paulina.sobol@gmail.com


REEDYCJA PŁYT AMENBANDU

AmenBand Reedycja Album stanowi reedycję dwóch płyt zespołu AmenBand ("Łąki Twoich Obietnic" z 1996 roku oraz "Coraz bliżej" z 2002), który zawdzięcza swe istnienie zmarłemu przed laty kontrabasiście, Andrzejowi Cudzichowi.
Lider przez lata zapraszał do swojego projektu gwiazdy muzyki jazzowej i rozrywkowej, a zatem wśród muzyków, których można usłyszeć na reedytowanej płycie, znaleźli się m.in.:
Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Ewa Uryga, Tomasz Szukalski, Joachim Mencel, Eric Mariental czy Piotr Wojtasik.
Dodatkowo album wzbogaca nagranie znanej piosenki "Chwała" autorstwa Andrzeja Cudzicha oraz archiwalny film o zespole zrealizowany przez Telewizję Niepokalanów.

- To muzyka "wiecznie młoda", o uniwersalnym wydźwięku - czytamy w recenzji zamieszczonej w bogato opracowanej książeczce,
- Każdy meloman, niezależnie od preferencji religijnych, powinien mieć w swojej dyskografii ten album, gdyż muzykę zespołu Andrzeja Cudzicha z pewnością zaliczyć można do Sztuki pisanej przez "duże S".


A TRIBUTE TO ANDRZEJ CUDZICH

Trasa koncertowa po Polsce zespołu Mikołaj Budniak Quintet, którego działalność poświęcona jest pamięci Andrzej Cudzicha, już w marcu 2010 roku!

12 marca, godz. 20.30, Blue Note, Poznań
13 marca, godz. 20.30, Klub Pod Filarami, Gorzów Wlkp.
14 marca, godz. 16.00, Dom Kultury, Zbšszynek (woj. Lubuskie)
19 marca, godz. 20.30, Hydrozagatka, Zielona Góra
20 marca, godz. 20.30, Harris Jazz Piano Bar, Kraków

www.myspace.com/mikolajbudniak
Koncert zespołu
Mikołaj Budniak Quintet
pamięci Andrzeja Cudzicha
w Programie Trzecim Polskiego Radia!
10 stycznia, godz. 20.05

www.polskieradio.pl/trojka/koncerty/video
Zapraszamy do słuchania audycji Antoniego Krupy w Radiu Kraków
piątek 27.11, godz. 22.00
poświęconej w całości Andrzejowi Cudzichowi.
A TRIBUTE TO ANDRZEJ CUDZICH

Z okazji szóstej rocznicy śmierci wybitnego kontrabasisty jazzowego
Andrzeja Cudzicha,
29 listopada o godzinie 20.30 w klubie Piec Art w Krakowie
odbędzie się koncert zespołu
"Mikołaj Budniak Quintet"
(A tribute to Andrzej Cudzich)

w składzie:

Maurycy Wójciński - trąbka
Robert Chyła - saksofon tenorowy
Michał Wierba - fortepian
Mikołaj Budniak - kontrabas
Bartosz Staromiejski - perkusja

    Zespół inspirowany osobą Andrzeja Cudzicha wykonuje przede wszystkim jego kompozycje, kontynuując jego myśl twórczą. W skład zespołu wchodzą wybitni młodzi muzycy sceny jazzowej, będący niegdyś związani z Andrzejem lub inspirujący się jego twórczością - i życiem.

    Więcej informacji na www.myspace.com/mikolajbudniak.
KONCERT "Z NIEBA JAZZ"

    W podziękowaniu za dzieło życia Andrzeja Cudzicha Stowarzyszenie RUaH organizuje koncert, w którym wezmą udział wybitni reprezentanci polskiej sceny jazzowej przez lata współpracujący z Andrzejem: Piotr Baron, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik oraz młodzi artyści inspirujący się jego kompozycjami (m. in. zespół The Conception). Ponadto wystąpią muzycy związani z zespołem AmenBand - formacji o przesłaniu chrześcijańskim założonej przez Andrzeja.

    Celem koncertu jest także przybliżenie szerszym kręgom odbiorców muzyki światowego formatu, jaką tworzył ten niezwykły człowiek. Koncert złożony będzie w całości z autorskich utworów zmarłego kontrabasisty.

    Założeniem jest, by było to wydarzenie na miarę stolicy kulturalnej Polski, jaką jest Kraków. To właśnie z tym miastem do końca życia związany był Andrzej Cudzich.

    Bilety do nabycia w Centrum Kultury Rotunda, a także w wydawnictwie paganini (ul. Batorego 19).

Gość Niedzielny MKiDN MMKraków paganini
Radio Kraków TVP Kraków Saltrom - 1% RUaH.pl
linia
ikah foto-webdesign-PR Weronika Gurdek